Struktura

Ve všech světových řádech Sester mají řád rozdělen na Sestry, strážce a dobrovolníky/podporovatele.

Jednotlivé pozice se ještě rozdělují, záleží vždy na zaměření a aktivitách spolků. Chcete-li se přidat do českého řádu, doporučujeme sledovat naše aktivity a navštěvovat akce, na kterých se vyskytujeme.


Nejsme jen muži v maskách

Fungování řádu není jen tak. Jsme komunitní organizací, která se snaží pomáhat, sdílet osvětu, ale třeba i jen reagovat na aktuální kauzy a témata.

Být Sestrou je dobrovolnickou činností, která se stane posláním. Naše činnosti se stále rozvíjejí. Proto budeme velice rády, pokud nám s tím pomůžete.

Před vstupem do řádu je potřeba si promluvit s některou ze Sester, abychom věděli, co vás k nám přivádí a jak si představujete svojí činnost.


FUNKCE/POZICE V ŘÁDU

PODPOROVATELKA/PODPOROVATEL

Nás doprovází na akce, sdílí naše komentáře a zná členky a členy řádu. Nebo se může podílet na chodu Řádu jako dobrovolník, například grafik, nebo další činnosti

STÁŽCE – POSTULANT

Musí sledovat činnost řádu a aktivně se zapojovat do chodu Řádu. Bez Strážce by se Sestry neměli vůbec pohybovat. Má hlasovací právo při rozhodování o činnosti.

SESTRA NOVICKA

Pokud máte zájem být rovnou Sestrou, jako nováček začínáte na pozici Novicky. Sestry Novicky nosí bílý závoj první rok. Tento rok se sleduje vývoj Sestry, její aktivity, nápady, zájem a účast. Novicka má ve vnitřním hlasování jeden hlas. Po zkušebním období je nutné požádat Matku představenou o proces povýšení na regulérní Sestru.

REGULÉRNÍ SESTRA

Po povyšovacím ceremoniálu, na kterém Sestra podepíše Slib Sester Věčné Radosti se stává Novicka profesionální Sestrou. Závoj nebo pokrývka hlavy a celkově kostým záleží na fantazii Sestry. Také se může zaměřit na své téma a začít ho propagovat mezi ostatními jako téma celého řádu.

Profesionální Sestry mohou mít určité zaměření nebo specifickou funkci v řádu.


Pro více informací nebo zájem o vstup do řádu nás kontaktujte. Budeme se těšit na spolupráci