SESTRY V AKCI 2018

Praha –  Spolek Českých Sester Věčné Radosti představuje projekty a motto pro rok 2018. Výkonná rada spolku schválila, že se česká pobočka mezinárodní organizace Sisters of Perpetual Indulgence v letošním roce zaměří na nábor členstva, distribuci kondomů a fenomén Chemsex.


Mottem pro letošní rok je „Sestry v akci“ z důvodu stále potřebné přímé akce v boji s diskriminací a v prevenci HIV a ostatně sexuálně přenosných infekcí.

Projekt s pracovním názvem „Gay cluby jsou náš chrám“ bude spočívat v terénní práci v gay a gay friendly podnicích. „Sestry doplní práci zaběhnutých organizací formou častější osobní intervence, ta vždy fungovala jako nejefektivnější“ říká Michael Jettmar alias Sestra Miccella Ribbona, předseda spolku.

Dalším z projektů je „Safer Chems“. Z důvodu rostoucího užívání omamných látek za účelem sexu, které vede k problémům ať už s psychickým zdravím nebo k šíření sexuálně přenosných chorob chceme vyrábět a distribuovat ve spolupráci s dalšími organizacemi tzv. chemsex kitty, obsahující prostředky k bezpečnějšímu provozování chemsexu (barevná brčka, rukavice, kondomy, lubrikanty a informační letáky).“Víme že nedokážeme chemsex zastavit, udělejme alespoň něco pro bezpečnější užívání“ dodává Jettmar.

V rámci týdne Prague Pride chystají Sestry koncept akcí, které vyvrcholí v průvodu, ve kterém budou členky a členové spolku vypadat a tančit jako ve filmu o HIV/AIDS 120 BPM. Z toho důvodu bude spolek v letošním roce používat na pozadí svého loga růžový trojúhelník po vzoru francouzské, aktivistické organizace ACT UP.

České Sestry Věčné Radosti, z.s. jsou oficiální odnoží mezinárodní organizace Sisters of Perpetual Indulgence, která vznikla na konci 80. let v San Francisku. Posláním Sester je prevence sexuálně přenosných chorob, boj proti stigmatizaci HIV pozitivních, LGBTQ+ témata a lidská práva.  

 

Kontakt pro média: Michael Jettmar, předseda spolku, T 703 143 230  E michael.jettmar@sestryvecneradosti.cz

Napsat komentář