Sestry Věčné Radosti poprvé upozorní na Světový den proti násilí na ženách a mužích v sex byznyse

PRAHA – Spolek českých Sester se připojí k organizaci Rozkoš bez Rizika na jejich osvětové akci s červenými deštníky. Sestry mají přitahovat pozornost a bojovat za lidská práva, proto si v letošním roce poprvé přisvojují i téma omezování lidských práv v sex byznysu. 17. prosinec je od roku 2003 celosvětovým dnem boje proti násilí na mužích a ženách v sex byznysu, vzhledem k tomu, že počty sexuálních pracovníků a pracovnic, které se stali obětmi násilí neklesají, je toto téma stále aktuální. Právě v tento den se mobilizují i sexuální pracovníci a pracovnice a vyrážejí bez ostychu do průvodů s červenými deštníky, které symbolizují vzdor vůči diskriminaci sexuálních pracovnic.


Připojujeme se k organizaci Rozkoš bez Rizika(R-R), která poskytuje v ČR sociální a zdravotní služby poskytovatelkám a poskytovatelům placených sexuálních služeb. Podle průzkumu R-R se stala obětí násilí až polovina žen pracujících v sex byznyse. Podle různých odhadů se práci v sex byznysu věnuje v České republice přibližně 40 tisíc žen, různých věkových i sociálních kategorií

Významný den založili Annie Sprinkle a  Robyn Few k uctění památky obětem sériového vraha od „Zelené řeky“ usvědčeného z vražd několika desítek žen a  mladých dívek, zejména sexuálních pracovnic.

“Doposud se nepodařilo realizovat průzkum o zkušenostech s násilím v sex byznyse u mužů mající sex s muži” řekl Michael Jettmar, předseda spolku Sester. Podle něj je ale stejně jako u žen s pracovníky poskytující placené sexuální služby jednáno nedůstojně v klubech, při natáčení erotických filmů, od klientů, ale i od institucí (policie, lékaři).

Sestry Věčné Radosti jsou tu také od toho, aby přitahovali pozornost na opomíjená témata, proto se rozhodly připojit k R-R. Potkáte nás v neděli od 12:30 na Palackého náměstí v Praze, kde budeme  u stánku R-R rozdávat preventivní materiály a věnovat se osvětové činnosti.

ROZKOŠ bez RIZIKA, z. s. (R-R) vznikla v roce 1992. Posláním neziskové organizace je zlepšovat postavení sexuálních pracovnic a snižovat rizika, která s sebou práce v sex byznysu přináší. R-R ženám ze sex byznysu nabízí sociální, zdravotní a terapeutické služby a internetové poradenství.

České Sestry Věčné Radosti, z.s. jsou oficiální odnoží mezinárodní organizace Sisters of Perpetual Indulgence, která vznikla na konci 80. let v San Francisku. Posláním Sester je prevence sexuálně přenosných chorob, boj proti stigmatizaci HIV pozitivních, LGBTQ+ témata a lidská práva.  

V Praze dne 11. prosince 2017

Kontakt pro média:

Michael Jettmar, předseda spolku, 727 944 627    info@sestryvecneradosti.cz


http://rozkosbezrizika.cz/pozvanka-17-prosinec-s-rozkosi-bez-rizika-na-palackeho-namesti

Napsat komentář