SVĚTOVÝ DEN BOJE PROTI AIDS VYZÝVÁ K UKONČENÍ NEGATIVNÍHO DOPADU HIV

Praha – Kampaň letošního Světového dne boje proti AIDS vyzývá k ukončení izolace a stigmatizace HIV pozitivních a k zastavení přenosů HIV infekce. Sestry Věčné Radosti pořádají ve spolupráci s Francouzským institutem diskuzi, po které následuje projekce francouzského filmu 120 BPM.

Ukončeme to!

  • Ukončení nárůstu epidemie: máme nástroje, které potřebujeme
  • Ukončete nevědomost o HIV: víme, jak a co naučit lidi, nyní je potřeba aby si každý uvědomil, že se HIV týká i jeho.
  • Ukončeme stigma a diskriminaci: zákony jsou zavedeny, ale nyní je musíme dodržovat a zajistit, aby všichni měli přístup ke spravedlnosti.
  • Ukončeme nekvalitní podmínky pro život HIV pozitivních. Potřebujeme zajistit, aby byla všem lidem s HIV zajištěna podpora, aby mohli žít plnohodnotný a šťastný život.
  • Ukončeme nepřiměřený dopad HIV na některé komunity: nikdo by neměl být vystaven zvýšenému riziku HIV kvůli původu nebo sexuální orientaci

Světový den boje proti AIDS 2017 vyzývá k aktivismu, o kterém bude i diskuze pořádáná ve Francouzském institutu v Praze, v kinosále Kina 35. Po debatě bude promítán francouzský snímek „120 bpm“. Diskuse se zúčastní Sestry Miccella Ribbona (Michael Jettmar) a Licorna di Genero (Mgr. Tereza Zvolská). Jak se dělá HIV aktivismus v ČR v dnešní době? Jaké jsou výzvy a příležitosti v problematice HIV/AIDS v dnešní době? Dalo by se něco z filmu 120  bpm aplikovat v dnešní době? O tom, ale i o životě s diagnózou HIV budou diskutovat Sestry Věčné Radosti! Po diskuzi bude následovat projekce filmu. Nezapomeňte se vyfotit se Sestrami a použít hashtag #LETSENDIT.

 

O filmu

Raná devadesátá léta minulého století. AIDS si už deset let vybírá kruté oběti na životech, přesto aktivisté z pařížské pobočky hnutí ACT UP bojují s nezájmem veřejnosti, otupělostí vlád a machinacemi farmaceutických firem. Nováček Nathan se seznamuje s radikálem hnutí Seanem, jehož politický boj je zároveň bojem o život. Sean je HIV pozitivní a jeho čas se krátí…


Sestry Věčné Radosti, z.s.            www.sestryvecneradosti.cz

jsou členky mezinárodní organizace „Sistes of Perpetual Indolgence“, která se od roku 1979 věnuje prevenci HIV, propagaci zdravého životního stylu a rovnoprávného postavení trans, gay, lesbických a bisexuálních lidí ve společnosti. Naším znakem se staly bíle pomalované obličeje, kterými upozorňujeme na smrt v důsledku onemocnění AIDS. Bílá barva je doplněna různými barevnými odstíny, které naopak symbolizují  život a radost.


Kino 35       http://kino35.ifp.cz

Kde si nejlépe procvičit francouzštinu, podívat se na nejnovější evropské snímky nebo si popovídat se zajímavými umělci? V Kině 35 promítáme filmy v původním znění s českými titulky a nabízíme též přímé přenosy z Pařížské opery. Kino 35 o kapacitě 203 míst je součástí sítě Europa Cinema, proto se u nás můžete podívat na unikátní snímky z evropské produkce, které v běžných kinech neuvidíte. Kromě filmů pro dospělé promítáme i dětské tituly a pravidelně v dopoledních hodinách nabízíme projekce pro školy.


Vstupenky na akci:  http://kino35.koupitvstupenku.cz/?perfbegin=2017-12-01T18:30:00


V Praze dne 27. listopadu 2017

Kontakt pro média:

Michael Jettmar, předseda spolku Sester, 727 944 627    info@sestryvecneradosti.cz

Martina Hřibová, projektová manažerka, vedoucí Kina35,+420 221 401 029    martina,hribova@ifp.cz

 

PŘILOHY:

TISKOVÁ ZPRÁVA: Světový den boje proti AIDS 2017 ke stažení .pdf   ZDE

Kampaň SPI CZ úvodní fotka FB   .png   ZDE

Kampaň SPI CZ vizuál A4  .png  ZDE

Napsat komentář