Zklamání z neprojednání novely zákona o registrovaném partnerství

PRAHA – Sestry Věčné Radosti vyjadřují lítost a především zklamání z neprojednání novely zákona o registrovaném partnerství. Ta měla umožnit gayům a lesbám osvojit si partnerovo dítě, které vychovávají. Úprava, která čeká ve sněmovně už tři roky, se už pravděpodobně do voleb už nestihne projednat.

Poslanci byli při úterním hlasování o programu schůze proti tomu, aby se návrh, který ve sněmovně leží už skoro tři roky, vůbec začal projednávat. "Bojíme se, že do voleb se to už nestihne, tím pádem jsou tři roky práce pryč a začínáme od nuly," uvedla Adéla Horáková z organizace PROUD, který bojuje za práva sexuálních menšin.

Průzkumy

Zatímco politici zatím tuto otázku stále odkládají, podpora veřejnosti roste. Právo osvojit si dítě partnera by gayům a lesbám podle loňského průzkumu CVVM přiznaly více než tři pětiny lidí.

Zahraničí, současný stav

Stejnopohlavní páry mají tuto možnost v řadě nejen evropských zemí, je mezi nimi třeba i katolické Španělsko. Podle posledního sčítání lidí v roce 2011 v Česku žije se dvěma matkami nebo otci zhruba tisícovka dětí.(Podle odhadů je to ve skutečnosti ale mnohem více)

Co dál?

S ohledem na délku legislativního procesu už jsou šance na schválení tak velmi malé. Ani po letech snažení nepřijde poslancům blaho a právní jistota stovek/tisíců dětí důležité……..

 

Informace čerpány z aktualne.cz a Facebooku Stejná rodina

Napsat komentář